نكته ی مهم _ اولین قاعده ی مهم درباره ی پول اینه كه بدونید:

اصل یك _  فقر فقط نداشتن پول كافی نیست بلكه احساس فقر از فقر بدتره و باعث جذب فقر میشه.دراین باره یك جمله ی مهم براتون دارم :

"رالف والدو امرسون " شاعر و تعالی گرای آمریكایی گفته :

"فقر احساس تنگدستی را هم شامل می شود."

این خیلی مهمه .چون شما می دونید كه طبق اصول قدرت هر احساسی باعث جذب چیزهایی با اون فركانس میشه پس حتی اگه شما یك عالمه پول داشته باشین اما در شما احساس تنگدستی به هر دلیلی به وجود بیاد تنگدستی رو به سمت خودتون جذب می كنید.به همین دلیله كه خیلی پولها به دست می آن اما برای طرفشون باقی نمی مونن .در واقع بعضی افراد پولدار می شن اما نمی تونن پولدار بمونن چون یك جایی دچار احساس تنگدستی هستن و اون باعث میشه اصطلاحا" پول بهشون نمی چسبه!

راندا برن درباره ی خودش می گه كه در خانواده ی فقیری متولد شده كه همه برای رسیدن دخلشون به خرجشون باید خیلی تلاش می كردند.اون از یك عالم باور منفیش كه از محیطش راجع به پول گرفته حرف می زنه(در ادامه ی درس براتون می گم كه باور منفی یعنی چی) و اینكه می فهمه باید احساسش رو به پول تغییر بده تا شرایطش تغییر كنه و در واقع باید خودش رو كاملا" تغییر بده تا پول هم به سراغش بیاد و هم بهش بچسبه!

خوب! چسبیدن پول یعنی چی؟

یعنی اگه همه ی پولهای دنیا رو جمع كنند و اون رو به صورت مساوی بین آدمهای كره ی زمین تقسیم كنند بعد از مدتی باز بیشترپولها به دست تعداد معدودی از آدمها بر می گرده ! چرا؟! چون قانون جذب عشق را دنبال می كند.بنابراین عده ی كمی از مردم كه درباره ی پول حس خوبی دارند، پول را مغناطیسی می كنند و آن را به سمت خودشان جذب می كنند .بنابراین از اینجا به یك قاعده و اصل مهم دیگه درباره ی پول می رسیم كه اینه :

اصل دو _ نیروی جاذب پول، عشق است كه كل پول دنیا را به حركت در می آورد و هر كسی كه با احساس خوب، عشق اهدا كند آهنربایی می شود برای پول.

نكته ی مهم _ احساس تنگدستی یعنی چی؟ بهتره ساده تر حرف بزنیم.

در مورد پول چه احساسی داری؟بیشتر مردم می گن من عاشق پولم اما اگر به اندازه ی كافی پول نداشته باشن در مورد اون احساس خوبی ندارن!

این جمله رو چند بار بخونین.امیدوارم به نكته ی مهم اون پی ببرین! بله! احساس خوب به پول داشتن منافات  و ضدیت داره با اینكه اگه زمانی به اندازه ی نیازت پول نداشتی  حال و هوات خوب نباشه!اگه فردی به مقدار مورد نیازش پول داشته باشه پس مسلما" حال و هوای خوبی درباره ی پول داره (البته بجز كسانی كه اینجا هم باز احساس كم داشتن درباره ی اعداد و ارقام بالاتر پول بكنن كه باز خودش احساس تنگدستیه و باعث جذب فقر میشه!) پس اگه شما الان به اندازه ی نیازتون پول نداشته باشین بنابراین ممكنه درباره ی پول حال و هوای خوبی نداشته باشین!

واقعیت اینه كه بیشتر ثروت دنیا در د ست ده درصد از مردم اونه .تنها تفاوت این مردم ثروتمند و دیگران در اینه كه احساس خوب مردم ثروتمند نسبت به پول، بیشتر از احساس بد اونهاست.به همین سادگی!!

بنابراین میشه این رو هم به شكل یك قاعده كه معمولا" عمومیت داره عنوان كرد:

اصل سه _ تو باید به حال و هوای خودت درباره ی پول پی ببری، چون اگر آنچه را كه نیاز داری، نداشته باشی، در مورد پول حس خوبی هم نداری!( پس اگه میزان پولت را می خواهی تغییر بدهی باید اول حست را به پول و در نتیجه حال و هوایت را تغییر بدهی!)

نكته ی مهم _ باورهای منفی درباره ی پول باعث فقر میشه.

اول می خوام به یك سوال خوب فكر كنین.

سوال  _ چرا عده ی زیادی از مردم در مورد پول احساس بدی دارند؟

جواب _ دلیلش این نیست كه اونها هرگز پول نداشته اند چون بیشتر افرادی هم كه پول دارند، از صفر شروع كرده اند.دلیل اینكه عده ی زیادی از مردم حس بدی به پول دارند اینه كه آنها باورهایی منفی در مورد پول دارند و این باورهای منفی در ایام كودكی در ضمیر ناخودآگاه اونها ثبت شده.(دوستانی كه در كلاسهای مكاتبه ای من شركت كردند می دونند كه این همون الگوهای كهنه است ( ترم چهار) كه باعث جذب همه چیز در زندگی ما میشه و راه از بین بردنش هم كار روی نیمه ی تاریك وجوده.)

باورهایی مثل :

توان مالی این رو نداریم.

پول اهریمنه.

پولدارها حتما" متقلب و دزد هستند.

پول خواستن كاری معنوی نیست.

داشتن پول یعنی جان كندن .

و ....

این باورهای منفی را ما از كودكی از والدین ، اطرافیان، آموزگاران و محیطمون دریافت كرده ایم و به این نتیجه در ضمیرناخودآگاهمون رسیدیم كه پول خواستن كار درستی نیست.به تو گفته شد كه تو باید امرار معاش كنی حتی اگه به این مفهوم باشه كه كاری كه ازش متنفری را انجام بدی.به تو گفته شد اگه پول نداری به جاش سلامتی داری.به تو گفته شد فقط شغلهای محدودی هستند كه توی اون آدم پولدار میشه و تعدادشون خیلی كمه و همه نمی تونن به این شرایط برسن.

البته همین جا بهتره یادآوری كنم افرادی كه اینها رو مستقیم یا غیرمستقیم به شما گفتن گناهی نداشتند.چون آنچه را كه باور داشتند به شما انتقال دادند اما خوب طبیعتا" قانون جذب هم بر اساس باورهاشون بهشون پول داده!

(اینكه چطور باید از این باورها رها شد نیاز به هفت دوره كار روی نیمه ی تاریك داره كه تمرینات عملی دار ه و نمی تونم اینجا براتون بگم و در قسمت كلاسهای نیمه ی تاریك وجود می تونین درباره اش یاد بگیرین) اما آنچه اینجا درباره ی اصول قدرت و پول باید بدونین اینه كه این باورهای ما هستند كه احساس ما را درباره ی پول می سازند.(شاید شما الان ندونین در اعماق وجودتون و برای بچه غول بیشعور درونتون چه پیامهایی فرستادین اما واقعیت اینه كه اونچه اون دریافت كرده اتفاقات زندگی ما رو می سازه و فقط اینكه به زبون بگیم من عاشق پولم فایده ای نداره.)

حالا ازتون می خوام این قاعده ی مهم رو به خاطر بسپارید.

اصل چهار_ اگر تو در زندگیت پول نداری، دلیلش این است كه در مورد پول حسی بدتر از خودت ساطع می كنی تا حسی بهتر و این معمولا" به خاطر باورهای غلط تو درباره ی پول است! (پس باید به باورهایی كه در ضمیر ناخودآگاهت ثبت شده و در نتیجه تمرینات نیمه ی تاریكت برای تغییر آن رجوع كنی!)

 

نكته ی مهم _ راندا برن میگه به مسابقات و قرعه كشیهای شانسی اون فكر كنید. وقتی مردم در مسابقه برنده می شوند، قانون جذب دست به كار شده! چرا؟ چون اونها از ته دل مجسم و احساس كردند كه در مسابقه برنده شده اند! اونها درباره ی اینكه وقتی برنده شدند حرف زده اند نه اینكه اگر برنده شدند چه می كنند! و آنها مجسم و برنامه ریزی می كردند كه وقتی برنده شدند چه بكنند و این باعث شد آنها برنده بشوند!

اما آمار و ارقام نشون می ده كه بیشتر این افراد در طی چند سال تمام اون پولها رو از دست می دن و نسبت به قبل بدهی بیشتری پیدا می كنند! چرا؟! به این دلیل كه اونها اگرچه بدون آگاهی از نوع كاركرد قانون جذب تونسته اند اون رو فعال كنند و پول گیرشون بیاد اما چون حتی وقتی كه پول گیرشون اومد نتونستند احساس واقعیشون را درباره ی اون تغییر بدهند، باز پول به آنها نچسبیده و كل پول از دستشون رفته!

بنابراین اصل مهم برای چسبیدن پول به ما بعد از دریافت اون  اینه كه باید درباره ی پول احساس خوبی داشته باشیم! یعنی اگر درباره ی پول یادنگیریم كه احساس خوبی داشته باشیم، آن را پس می زنیم و پول به ما نمی چسبد! حتی اگر پولی اضافه به دست بیاوریم، چندی نمی گذرد كه صورت حسابهای گنده تری از راه می رسد، وسایل خراب می شوند، وضعیتهای غیر قابل پیش بینی پیش می آید و تمام اینها پول را به تحلیل می برد و از دستتان خارج می كند!

سوال_ پس چه چیزی باعث ماندن پول می شود؟

جواب _ عشق!

پس اصل چهارم درباره ی پول چنین می گوید:

اصل پنجم_عشق نیرویی جذب كننده است كه پول را به وجود می آورد و عشق قدرتیست كه پول را ماندگار می كند!

یعنی این هیچ ربطی به این ندارد كه تو فرد خوبی باشی یا فردی بد! در واقع این جنبه ی تو به حساب نمی آید چون تو در هر حال به مراتب با جلال و جبروت تر از آنی هستی كه فكر می كنی! به همین دلیل هم خیلی افراد بد می توانند مثل افراد خوب پولدار بشوند!

پس مهم نیست كه شرایط مالیت الان چگونه است! مهم نیست كه ممكن است در جایی باشی كه ركود اقتصادی وجود داشته باشد! چون افراد زیادی بوده اند كه حتی در زمان ركودهای اقتصادی از طریق تجسم و احساس هر چیزی را كه دلشان می خواسته جذب كرده اند و در برابر همه ی شرایطی كه احاطه شان كرده بوده ، ایستادگی كرده اند.در واقع نیروی عشق می تواند در هر مانع یا وضعیتی نفوذ كند.برای نیروی عشق مشكلات جهانی مانع به شمار نمی آیند.

نكته ی مهم _ حالا می خوایم بر یم سراغ اینكه چطور احساسمون رو درباره ی پول تغییر بدیم چون تا اینجا فهمیدیم كه تا احساسمون رو درباره ی پول تغییر ندیم اون رو به دست نمی آریم و اگر هم به دست بیاریم پول به ما نمی چسبه و از دستش می دیم!

 با مثال براتون می گم كه راحت تر بشه.اگر زیاد پول نداشته باشی، با این حساب دریافت صورت حسابها حال و هوات رو خوب نمی كنه! و لحظه ای كه به صورت حسابهای كلان واكنش منفی نشون بدی، احساس بد را عرضه می كنی( یعنی فقدان عشق) و بعد مسلما" صورت حسابهای گنده تری دریافت می كنی!

 چون هر آنچه بدهی، همان را پس می گیری!

 پس مهمترین نكته اینه كه  وقتی تو صورت حسابهات را پرداخت می كنی ، راهی پیدا كنی كه حال و هوات بهتر بشه! هر راهی كه به نظرت می رسه. من چند تاش رو براتون می گم.

 1_هرگز موقع پرداخت صورت حسابهات دمغ نباش چون در این صورت، صورت حسابهای بزرگتری رو به خودت جذب می كنی!

 2_ می تونی برای تغییر  هر حال و هوایی كه داری، به كمك تجسم صورت حسابهات رو به چیز دیگری كه حالت را بهتر می كنه تبدیل كنی.تو می تونی مجسم كنی كه آنها اصلا" صورت حساب نیستند و در عوض، تو تصمیم گرفتی كه از روی طیب خاطر پولی را به فرد یا شركتی برای خدمات فوق العاده ای كه برای تو فراهم كرده، اهدا كنی.

 3 _مجسم كن صورت حسابهای تو چكهای دریافتی تو هستند.براشون ذوق كن!

 4_یا اینكه از قانون شكرگزاری استفاده كن و از شركتی كه برات صورت حساب فرستاده _ پیش خودت و به صدای بلند_ تشكر كن.مثلا" در مورد قبض برق ، بابت اینكه از خدمات اونها بهره مند شده ای از اداره ی برق تشكر كن.حتی می تونی روی قبض بعد از پرداخت مبلغ اون بنویسی : متشكرم، پرداخت شد.

 5_ یا اگر همان موقع برای پرداخت آن قبض پول نداری، روی اون بنویس: از بابت پرداخت پول متشكرم.

قانون جذب درباره ی اینكه تجسم یا احساست واقعیست، یا نه، تو را زیر سوال نمی برد، صرفا" در برابر عمل تو واكنش نشان نشان می دهد، فقط همین.

 6_ وقتی حقوقت را می گیری خدا رو شكر كن و خوشحالی كن تا تكثیر بشه.بیشتر مردم وقتی حقوقشون رو می گیرن احساس خوبی ندارند.چون بیشتر نگران میزان دوام آوردن حقوق خود هستند.آنها فرصتی عالی را برای اهدای عشق در هر زمانی كه حقوقشان پرداخت میشه از دست می دهند.وقتی پولی به دستتون می رسه ولو خیلی ناچیز باشه ، از بابت اون خدا رو شكر كنید و یادتون باشه بابت هر چیز كه خدا رو شكر كنی زیاد میشه. پس هر موقع كه پول به دستت رسید، آن را غنیمت بدان تا با داشتن حال و هوای خوب اون رو تكثیر كنی!

 7_ هر موقع پول چیزی را پرداخت می كنی، عشق را احساس كن و در خودت به وجود بیار! مثلا" مجسم كن كه با دادن اون پول، پول تو چقدر كمك حال اون شخص یا اون شركت و كاركنانشه! و مثلا" به شكل حقوق یك كارمند اداره ی تلفن به دست بچه ی اون می رسه و چقدر باعث احساس شادی برای اونها میشه! این در تو ایجاد حس عشق می كنه به جای اینكه حال و هوای تو رو بد بكنه.

 8_می تونی یك نوع بازی برای خودت بسازی كه یادت بمونه و یادت بندازه كه همیشه باید حال و هوات راجع به پول خوب باشه حتی موقع پرداخت و خرج اون.مثلا" مجسم كن كه روی هزار تومنیهات طرف مثبت پولته و نشان دهنده ی یك عالم پوله و پشت اون به معنی فقدان پوله.هر وقت پول كسی را می دهی عمدا" پولها را طوری روی هم بگذار كه روی اسكناسها به سمتت باشه.حتی اسكناسها را در كیف پولت از رو بگذار كه تا كیفت را باز می كنی چشمت به روی پولها بیفته.و به خودت بگو این دیدن روی پولها و پرداخت اونها به شكلی كه روی پول به سمت بالاست و دیده میشه علامت اینه كه باید یادم بیاد كه در مورد پول زیاد و عالی باید حس و حال و هوای خوبی داشته باشم و علامت اینه كه پولهای عالی از راههای عالی به دستم می رسه.

 9_ اگه از كارت اعتباری استفاده می كنی می تونی اون رو طوری توی كیفت بگذاری كه اون سمتی كه اسم تو روی اونه به سمت بالا باشه تا یاد تو بندازه كه كلی پول وجود داره كه اسم تو روی اونه!

 10_وقتی پول خرج می كنی ، چه نقدی چه با كارت اعتباری، برای فردی هم كه پول بهش می دی ، یك عالم پول مجسم كن و در این مورد خیلی جدی، این رو تمرین و مجسم كن! چون هر آنچه بدهی همان را پس می گیری!

 11_ مجسم كن كه الان ثروتمندی و همه ی پولهای مورد نیازت را داری.چه احساسی داری؟ چه حال و هوایی داری؟ در مورد تمام كارهایی كه می كنی، فكر كن! تو وقتی یك عالم پول داشته باشی، چون احساس متفاوتی داری، طور دیگری حرف می زنی، حتی طور دیگری راه می روی! و طور دیگری درباره ی هر مسئله ای در زندگیت واكنش نشون می دی!تو آروم هستی.آرامش خیال داری  و در مورد هر چیزی آسون گیر تر می شی! هر روز لذت می بری به جای اینكه مدام غصه ی آینده رو بخوری! تو باید خودت رو این جوری ببینی و این طوری رفتار كنی تا حال و هوات به پول خوب بشه و در تو احساس عشق به پول به وجود بیاد( حتی اگه در شرایط مالی سختی باشی) تا كم كم به مغناطیسی برای پول تبدیل بشی!

 12_ به پول جواب مثبت بده! یعنی هر وقت شنیدی كسی پول زیادی به دست آورده یا بیشتر موفق شده، یك عالمه ذوق زده شو چون این علامت اینه كه زندگی در نشون دادن كاتالوگش به تو ، تو رو هم لایق می دونه كه پولدار بشی! چون تو هم روی فركانسی قرار داشتی كه تونستی خبر پولدار شدن اون رو دریافت كنی! بنابراین طوری ذوق زده شو انگار همه ی این موارد خوب برای خود تو رخ داده.این یعنی تو هم داری به كسب ثروت بله می گی!

 13_ وقتی می شنوی كسی پولی به دست آورده به جای حسادت برای اون دعا كن تا بیشتر و بهتر به دست بیاره ! چون دعا برای دیگران به خود ما هم بر می گرده!

 14_ اگر در مضیقه ی مالی هستی، برای اینكه حال و هوای خوبی درباره ی پول داشته باشی ، می تونی افكار وفور پول را برای مردمی كه در طول روز در خیابان از كنارت رد می شن ، بفرستی.به صورت هر كدامشون  نگاه كن و در نظر بیاور كه كلی پول به آنها می دهی.ذوق و شوق آنها را مجسم كن.آن را احساس كن و بعد فرد دیگری را مجسم كن.اگر واقعا" حال و هوای اون رو احساس كنی، احساس تو در مورد پول تغییر می كنه و اوضاع مالیت هم تغییر می كنه.

 15_ پول نیست كه پول را جذب می كند! بلكه عشق است كه پول را جذب می كند!بنابر این لزومی نداره كه تو پول به دست بیاری تا بتونی خودت رو ثابت كنی یا دوست بداری!  تو هم اكنون ، هر چه كه هستی، به اندازه ای خیلی بیشتر از تمام پولهای مورد نظرت ارزش و قدر و منزلت داری! بنابراین باید یاد بگیری دوست داشتن خود را تمرین كنی. چون اگرچه پولدار بودن تو لازمه ی دوستداشتنی بودن تو نیست اما به محض اینكه تو یاد می گیری خودت را دوست داشته باشی پول به سوی تو جذب میشه! چون این عشقه كه پول را جذب می كند!( بهترین تمرینات دوست داشتن خود تمریناتی هستند كه از نیمه ی تاریك شروع بشن و به دوست داشتن خود برسند در طی هفت دوره)

 16_ اگر كاری را كه انجام می دهی، با عشق انجام بدی و با سر حد توانت، پول هم به دنبالش می آد!حق توست كه برای لذت پول كار كنی! اما قرار است تو كار كنی چون عاشق كارت هستی و چون كار تو به تو شور و شوق می دهد.اگر اینگونه كار كنی، كارت برای تو سرچشمه ی پولهای با بركت خواهد شد.

 17_ اگر تو كاری را می كنی و بر این باور هستی كه آن را دوست نداری، پول و شغلی كه دوست داری گیرت نخواهد آمد! در واقع شغلی كه دوست داری همین الان هم وجود داره و تنها كاری كه لازمه تا انجام بدی تا به سمت تو بیاد، اهدای عشقه.اون شغل رو مجسم كن و احساس داشتن اون رو به خودت بده تا اون رو دریافت كنی! برای این كار اول از همه باید در همین كاری كه الان هستی احساس عشق ایجاد كنی.یعنی در جستجوی هر چیز خوبی باشی كه الان در شغل فعلیت وجود داره و اونها رو لیست كنی و دوست داشته باشی.چون وقتی این شكلی عشق اهدا كنی، هر چیزی هم كه دوست داری، به دنبالش می آد! و بعدش شغل و پولی هم كه دوست داری به زندگیت پا می گذاره!

 18_ اگر بیكاری باید بدونی كه دنیا دنیای علت و معلوله.كار اولین گام توانگریه و اجازه نداری بیكار بمونی و بخوای بدون كار به توانگری برسی!اما برای به دست آوردن شغل و پول مورد نظرت چه باید بكنی؟باید روی فركانس دریافت اون شغل قرار بگیری و حس و حال خوبی در خودت ایجاد كنی.به قول راندا برن مردی بیكار برای شغلی كه دوست داشت تقاضا داد.بعد از این تقاضا یك نامه ی استخدامی ساختگی برای خودش درست كرد كه شامل ذكر حقوق و وظایفش در اون شركت می شد.حتی برای خودش كارت ویزیت با آرم اون شركت درست كرد.اون مدام كارت ویزیت و برگه ی استخدام ساختگیش رو نگاه می كرد و خدا رو شكر می كرد و احساس شادی در دل خودش ایجاد می كرد.حتی برای خودش به نامهای دوستانش ایمیلهای تبریك برای به دست آْوردن اون شغل می فرستاد و بالاخره از بین صدها نفر اون شغل رو به اون دادند!پس باید بدونی كه شغل رویایی تو روی فركانس عشقه و برای دریافت اون تو باید خودت رو به فركانس عشق برسونی!

 19_ اگر كسب و كاری داری كه آنقدرها پر رونق نیست، باید بدونی كه بزرگ ترین عاملی كه باعث از رونق افتادن كسب و كار میشه، ارائه ی احساسات بد درباره ی  عدم موفقیته.حتی اگر كسب و كارت رونق داشته باشه اما وقتی كمی كساد و بی رونق میشه با حال و هوای بد واكنش نشون بدی، كسادی بیشتری در كارت ایجاد میشه.بنابراین تو باید راههایی را كه حسی خوب در مورد كسب و كار به تو می دهد، پیدا كنی و خودت را به بالاترین فركانس بر سونی چون همه ی آمال و آرزوهای تو روی بالاترین فركانس در دنیا یعنی فركانس عشق قرار گرفته!مجسم كن! بازی كن! از خودت بازی بساز و هر كاری كه می تونی برای بالابردن روحیه ات انجام بده تا احساست خوب بشه.هر روز در هر زمینه ای، از زندگی و كارت، هر آنچه می بینی دوست بدارو حتی برای موفقیت رقیبت شادمانی كن! این یعنی داشتن حال و هوای خوب درباره ی موفقیت !و باعث میشه كه تو هم اون موفقیت و بهتر از اون رو به خودت جذب كنی!

 20_ در كسب و كار یا هر شغلی كه داری، حواست باشه برای پولی كه از سود یا از حقوق عایدت میشه ارزشی یكسان قائل بشی.اگر برای پولی كه گیرت می آد ارزش قائل نشی، كسب و كارت دچار ناكامی میشه.تو اجازه نداری هیچ چیزی را در زندگیت دست كم بگیری چون انگار خودت را دست كم گرفته ای! تمام مدت برای هر چه كه گیرت می آید، ارزش خیلی زیاد قائل شو.اگر برای پولی كه گیرت می آد، ارزشی بیشتر از مبلغ اون پول قائل بشی، كسب و كار و حرفه ات رونق پیدا می كنه!

 21_ این فكر اشتباه رو هرگز نكن كه پول تنها وسیله  و تنها راه دریافت چیزهاست.چون این تفكر زندگیت رو محدود می كنه! یادت باشه پول فقط وسیله ایست تا چیزهایی را كه در زندگی می خواهی به دست بیاوری.در واقع نیروی جاذب عشق راههای بی حد و حصری داره برای دریافت هر چیزی كه دلت می خواهد! و پول فقط یكی از اون راههاست!در واقع تا وقتی كه هر آنچه را كه می خواهی به دست نیاری خبر نخواهی داشت كه قراره چطور اون رو دریافت كنی! اما قانون عشق اون رو می دونه! و درست عمل می كنه به شرط اینكه تو حكم صادر نكنی كه فقط از طریق پول قراره اون رو كسب كنی! پس لطفا" از سر راه خودت كنار برو و بگذار نیروی عشق كار خودش رو بكنه!

 22_ زندگیت را محدود نكن! پول تنها هدفت نباشد! بلكه هدفت باید آنچه دلت می خواهد داشته باشی یا انجام بدهی باشد! یعنی چی؟ یعنی اگر خانه ای نو می خواهی، لذت زندگی در آن را مجسم و احساس كن.اگر لباسهای زیبا می خواهی، یا هر چیز دیگری، اگر دلت می خواد ازدواج كنی یا به خارج از كشور بری ، هنرپیشه یا ورزشكار یا هر كاره ای بشی، به جای تجسم پول، اینها رو مجسم كن و احساس خوبی در خودت به وجود بیار .اون وقت اجازه می دی كه اینها از راههای نا محدود به سراغت بیان.

 23_ برای اینكه حس و حال بهتری درباره ی پول پیدا كنی به جای اینكه مجسم كنی مثلا" یك اتاق پر از پول داری ( كه در تو حس كمی ایجاد می كنه) مجسم كن با اون همه پول چه كارهای شادی انجام خواهی داد! در واقع وقتی ما به كارهای فوق العاده ای كه با پول زیادمون انجام می دیم فكر كنیم خیلی راحت تر فركانسمون بالا می ره و در حس و حال بهتری قرار می گیریم تا فقط به داشتن یك عالم پول فكر كنیم.

 24_ و مهمترین چیز كه باقی می مونه اینه:

 تو نمی تونی پول را بر عشق مقدم بدانی! این اصل اینقدر مهمه كه اگر قرار باشه بگیم در یك قانون همه ی قوانین مربوط به پول را خلاصه كنیم باید این اصل را بگوییم! تو نمی توانی پول را بر عشق مقدم بدانی! چون با این كار ، تو از قانون جذب عشق تخطی می كنی و از پیامدهای اون رنج خواهی كشید! در واقع عشق باید نیروی حاكم بر زندگیت باشد! هرگز هیچ چیزی نمی تواند بر عشق مقدم باشدپول وسیله ای است برای تو تا از آن استفاده كنی و از طریق عشق اون رو به خودت جذب كنی تا زندگی بهتری داشته باشی كه در اون عشق بیشتری به دیگران و خودت بدی!اما اگر در زندگیت پول را مقدم بر عشق بدانی باعث میشه كه یك عالمه موارد منفی دریافت كنی.تو نمی تونی برای پول عشق اهدا كنی و بعد هم پی كار خودت بری و در برابر دیگران بی ادب و منفی باشی! اگر این كار را بكنی درهای منفی گرایی را باز می كنی تا به روابط، سلامتی، شادی و امور زندگیت وارد بشود.این حق توست كه پول مورد نیازت برای زندگی  غنی را داشته باشی.قرار نیست تو برای فقدان پول زجر بكشی چون زجر كشیدن منفی گرایی را به دنیا اضافه می كند! زیبایی زندگی در این است كه وقتی عشق را مقدم بداری، تمام پولی كه برای زندگی غنی لازم داری، به سراغت می آید!