یادداشتی دربارة كتاب «فرازمینی‌ها در آیات و روایات»


كتاب فرازمینی‌ها در آیات و روایات، پژوهشی تازه و تحقیقی نو در عرصه دین‌پژوهی به شمار می‌آید. این كتاب درصدد بررسی موجودات فرازمینی و مسئله بشقاب پرنده‌ها و ارتباط آ‌ن‌ها با ساكنان زمین است. در بخش اول كتاب نویسنده محترم به بررسی تاریخچه وجود بشقاب‌پرند‌ه‌ها در غرب می‌پردازد و با ذكر شواهد و مدارك مربوط به وجود بشقاب پرنده‌ها، وجود چنین موجوداتی را كاملاً پذیرفتنی می‌داند. مشاهدة بشقاب‌پرنده‌ها توسط افراد مختلف پیش از دهه چهل میلادی و بعد از آن، وجود شكل‌های عجیب و غریب هندسی در نقاط جهان و بررسی صحبت‌های كسانی كه ادعای ربوده شدن توسط موجودات فضایی را داشته‌اند، از جمله مدارك و شواهد كتاب به شمار می‌رود.

در میان این شواهد، تأكید بیش‌تر كتاب بر حادثه شهر روزول1 آمریكا است كه براساس آن جمعی موفق می‌شوند سقوط یك بشقاب‌پرنده همراه با انعكاس صدا و نور شدید آن را مشاهده كنند. اظهارات یك سروان آمریكایی به نام جسی مارسل، مأمور بررسی این حادثه، بر قوت وجود موجودات فضایی در این قضیه می‌افزاید. وی در سال 1979 طی یك مصاحبه ویدئویی صراحتاً اظهار داشت: «آن شی نه یك بالون هواشناسی، نه یك موشك و نه یك هواپیما بود.» وی در بارة جنس این شی اظهار داشت: «قطعاتی از آن را تحت حرارت شدید قرار دادند كه حتی گرم نشد! هم‌چنین این قطعات باوجود بزرگی، وزن بسیار پایینی داشتند و از نظر ضخامت نیز نازكتر از فویل آلومینیوم داخل پاكت سیگار بودند. من سعی كردم این قطعات را خم كنم؛ اما علی‌رغم نازكی فوق‌العاده آن، هرگز نتوانستم. ما حتی سعی كردیم به كمك یك پتك شانزده پاوندی (248/7 كیلوگرم) آن را سوراخ كنیم یا تغییر شكل دهیم؛ اما موفق نشدیم … آن‌ها از خارج از كره زمین آمده بودند.2 هم‌چنین اظهارات یك پرستار زن درباره همكاری در كالبدشكافی موجوداتی كه هیچ شباهتی به بدن انسان نداشتند از جمله شواهد دیگر حادثه شهر روزول است.3 نویسنده در ادامه كتاب، شواهدی را ذكر می‌كند كه حكایت از پنهان‌كاری دولت آمریكا در این قضیه دارد.

در فصل بعدی كتاب نویسنده به بررسی موجودات فرازمینی در آیات و روایات و ارتباط این موجودات با مسئله ظهور می‌پردازد. آیات و روایاتی را بیان می‌كند كه با اشاره یا تصریح، از موجوداتی پرده بر می‌دارد كه در فضا و سیارات دیگر زندگی می‌كنند و در انواع و اقسام مختلفی هستند. به گفته مؤلف، گویاترین روایت، روایت زیر است كه امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: «در ورای این خورشید شما، چهل خورشید است كه در آن‌ها مخلوقات بسیاری وجود دارند و در ورای این ماه شما، چهل ماه است كه مخلوقات بسیاری در آن زندگی می‌كنند.» 4

هم‌چنین نویسنده به روایاتی اشاره می‌كند كه وجود و تمدن موجودات فضایی به نام «جابلقا» و «جابرسا» را بازگو می‌كنند و در مورد نحوة زندگی آن‌ها توضیح می‌دهند.

در بین این روایات، روایات زیادی به چشم می‌خورد كه از نزول موجودات فضایی هنگام ظهور و قرارگرفتن در صف یاوران امام عصر (عج) حكایت دارد. یكی از این روایات را می‌خوانیم: «از میان آن‌ها گروهی هستند كه از زمان انتظار ظهور قائم ما اسلحة خویش را برداشته‌اند و از خدا می‌خواهند تا وی را به آن‌ها نشان بدهد … آن‌ها در زمان قیام مهدی، خروج خواهند كرد … آن‌ها شمشیری آهنی متفاوتی دارند به‌گونه‌ای كه اگر هركدام از آن‌ها با شمشیرش به كوه بزند آن‌را شكافته و پاره پاره می‌كند و با آن سلاح‌ها در كنار امام مهدی با هند، دیلم، كردها، روم، بربر، فارس و كسانی كه میان جابرسا و جابلقاء ـ دو شهر كه در شرق و غرب هستند ـ می‌‌جنگد.5

در فصل‌های بعدی كتاب، مؤلف با توجه به روایات اسلامی به سؤالاتی كه پیرامون بشقاب‌پرنده‌ها مطرح است پاسخ می‌گوید. به اعتقاد وی وجود بشقاب‌پرنده‌ها در غرب حكایت از نزدیكی ظهور و آمادگی این نیروها برای دخالت و مباشرت در این امر دارد. نویسنده كتاب، با استفاده از این روایت كه: «بر دروازه‌های شهرهای آسمان، دوازده هزار جنگجو قرار دارد و در حالی كه اسب‌ها را آماده و سلاح‌ها را كشیده‌اند منتظر قیام قائم ما هستند.»6 این‌چنین می‌نویسد: «از این فراز معلوم می‌شود كه موجودات فرازمینی پیش از قیام حضرت، فقط حضور فیزیكی و غیركامل در اطراف ما خواهند داشت و هنگام قیام امام عصر ما شاهد حضور كامل و آشكار آن‌ها در اطراف امام و یاری‌رساندن ایشان خواهیم بود.»7 یكی دیگر از مسائلی كه كتاب مطرح می‌كند مسئله جنگ ستارگان است كه در آن نیروهای رحمانی آسمانی با نیروهای شیطانی در زمان ظهور درگیر می‌شوند و مؤلف بر این نكته اصرار دارد كه «امام عصر نه تنها بادشمنان زمینی می‌جنگند بلكه با تمامی سركشان آسمانی از جمله یأجوج و مأجوج و اجنه و نسناس‌ها نیز خواهند جنگید»8 و در پایان نتیجه می‌گیرد كه «نیروهای فرازمینی شرور با هدف پیش‌گیری از ظهور و ایجاد تفرقه و جنگ در سطح زمین، فعالیت خود را بر آمریكای شمالی و به‌خصوص ایالات متحده آمریكا متمركز نموده‌اند»9 شاید اتفاقی نباشد كه موارد بشقاب‌های پرنده بیش از هرجایی در آمریكای شمالی و به‌خصوص ایالات متحده آمریكا واقع شده است، این رخداد بدون دلیل نیست؛ زیرا به دلیل توان نظامی و تأثیرگذاری آمریكا در جهان، نیروهای فرازمینی، فعالیت خویش را بر این منطقه حساس جهان متمركز كرده‌اند تا با استفاده از قدرت و نفوذ آمریكا جلوی وقوع ظهور امام عصر گرفته شود.

در نگاه كلی می‌توان گفت كتاب درصدد پاسخ‌گویی به مسائل و حوادث روز با استفاده از آیات و روایات است و همان‌طور كه مؤلف محترم به آن اشاره دارد می‌كوشد تا تعارض میان وجود بشقاب‌پرنده‌ها و پذیرش اعتقادات دینی را حل كند؛ عرصه‌ای جدید كه كمتر به آن پرداخته شده، كتاب را در نوع خود كم نظیر می‌كند.

یكی از نقاط قوت كتاب، جمع‌آوری و احصاء چشم‌گیر روایات و دقت در الفاظ و معانی آن‌ها، وسعی در به دست آوردن مفهومی واحد و سیری منطقی از روایات است هرچند دور از ذهن بودن پاره‌ای از برداشت‌های ایشان از روایات را نمی‌توان نادیده گرفت.

از دیگر فصل‌های جذاب و خواندنی كتاب، فصلی است كه نویسنده به پرسش‌های زیاد و متنوعی كه درباره وجود بشقاب‌پرنده‌ها مطرح است، پاسخ می‌گوید. تحلیل‌هایی كه مؤلف در این فصل بیان می‌كند كاملاً تازگی دارد و با نگرش و رویكرد به مسئله ظهور، ارائه شده است.

در قسمت پایانی كتاب شاهد عكس‌ها و تصاویری جذاب از عرصه پررمز و راز بشقاب‌پرنده‌ها خواهیم بود. تلاش و كوشش مؤلف محترم كتاب را در زمینه این تحقیق فراگیر ارج می‌نهیم و به خوانندگان، مطالعه این كتاب را توصیه می‌كنیم.

http://www.hawzah.net/Per/Magazine/di/059/di05928.asp

موجودات زنده در آسمان در آیات قرآن و احادیث!

آیات متعددی در قرآن هست که از وجود موجودات زنده در آسمانها خبر میدهند. بعضی از آیات آنها را بلفظ «دابــه» (جنبنده) آورده و بعضی بلفظیکه دلالت بر اولو العقل بودن آنها دارند :
« ولله یسجد ما فی السموات و مافی الارض من دابه و الملائکه و هم لایستکبرون»نحل 49
« هر چه در آسمانها و زمین از جنبندگان و فرشتگان است همه برای خدا سجده میکنند و تکبر نمی ورزند»
ایه فوق صریح است در اینکه در آسمانها مثل زمین جنبندگانی هست و خدا را سجده میکنند .
« واز نشانه های او آفرینش آسمانها و زمین است و آنچه را از جنبنده در آنها پراکنده ساخته است و او هر وقت بخواهد بر جمع آنها قادر است»شوری 29
ضمیر «فیهما» به آسمانها و زمین راجع است و با قاطیعت تمام روشن میدارد که در آسمانها جنبندگانی آفریده شده اند .
و از جمله «علی جمعهم اذا یشاء قدیر» بدست میاید که روزی میان اهل زمین وآنها ارتباط برقرار خواهد شد ، اگر منظور از جمع ، رسیدن آنها به یکدیگر باشد .
آیات دیگر از قرار ذیل اند :
«هر که در آسمانها و زمین است همه از او حوایج میطلبند و او هر روز به شان و کاری پردازد» رحمن29
« وهرکه در آسمانها و زمین است ، از روی رغبت یا به جبر ، با سایه ها(وهمه آثار وجوی)شان ،هرصبح و عصر برای خدا سجده میکنند»رعد15
« و ربک اعلم بمن فی السموات والارض» اسراء 55
کلمه «من» man در این آیات دلالت بر افراد عاقل وذی شعوری دارد و بخوبی روشن میکند که در آسمانها مانند انسان موجودات زنده وعاقل زندگی میکنند و بخدای خود خاضع اند و حوائج خویس از او میخواهند.( قاموس قران جلد 4)

علی علیه السلام هم که می فرمایند : « إن هذه النجوم التی فی السماء مدائن مثل المدائن التی فی الأرض .
= « این ستاره ها ( سیاره ها ؟ ) که در آسمان هستند ، شهرهائی مانند شهرهای زمین می باشند » ( نورالثقلین ، ج4 ، ص 400 )

عن ابی جعفر(ع) : « ان من وراء شمسکم هذا اربعین عین شمس ما بین شمس الی شمس اربعون عاما فیها خلق کثیر ما یعلمون ان الله خلق ادم اولم یخلقه»

امام باقر :« همانا پشت این خورشید چهل خورشید وجود دارد (چهل گویا به معنای کثرت) که ما بین هریک از آن خورشیدها چهل سال راه باشد ، در آن عوالم آفریدگاران بسیار بوند که از آفرینش انسان بی اطلاع و بی خبر بوند .» (بحارالانوار جلد 27صفحه 45)

http://gabrielmmjj.blogfa.com/page/hadis1.aspx

(ومِن آیاته خلق السماوات و الارض و ما بث فیها من دابّة; از نشانه هاى قدرت و حکمت پروردگار این است که آسمان ها و زمین و موجودات زنده را که در اوج آسمان ها و کره زمین پراکنده ساخته، آفریده است).29 شوری

* در حدیثى امام صادق(ع) فرمود: (اِنَّ من وراء عین شمسکم هذه اربعین شمساً فیها خلق کثیر و انّ من وراء قمرکم اربعین قمراً فیها خلق کثیر لایدرون انّ اللّه خلق آدم اَم لم یخلقه; تحقیقاً غیر از چشمه خورشید شما چهل خورشید وجود دارد که در منظومه هاى آن ها مخلوقات زیادى زندگى مى کنند، و هم چنین ماوراى ماه شما چهل ماه تابان دیگر وجود دارد که در کرات اطراف آن ها خلق فراوانى موجود است که نمى دانند; آیا خداوند آدم را در زمین آفریده یاخلق نکرده است).

(ومِن آیاته خلق السماوات و الارض و ما بث فیها من دابّة; از نشانه هاى قدرت و حکمت پروردگار این است که آسمان ها و زمین و موجودات زنده را که در اوج آسمان ها و کره زمین پراکنده ساخته، آفریده است).29 شوری
کلمه (دابّه) به معناى موجود زنده است و در جنبندگان مادى به کار مى رود نه فرشتگان که حیاتشان روحانى و عارى از ماده مى باشد، چرا که خدا در آیه اى دیگر مى فرماید: (والله خلق کل دابة من ماء; خداوند تمام جنبندگان را از آب آفریده است). مقصود از جنبندگان همین پدیده هاى زنده و مشهود یعنى پرندگان، حیوانات و انسان ها هستند.این آیه هم قسمت اول آیه ی 45 سوره ی نور بود.
* در حدیثى امام صادق(ع) فرمود: (اِنَّ من وراء عین شمسکم هذه اربعین شمساً فیها خلق کثیر و انّ من وراء قمرکم اربعین قمراً فیها خلق کثیر لایدرون انّ اللّه خلق آدم اَم لم یخلقه; تحقیقاً غیر از چشمه خورشید شما چهل خورشید وجود دارد که در منظومه هاى آن ها مخلوقات زیادى زندگى مى کنند، و هم چنین ماوراى ماه شما چهل ماه تابان دیگر وجود دارد که در کرات اطراف آن ها خلق فراوانى موجود است که نمى دانند; آیا خداوند آدم را در زمین آفریده یاخلق نکرده است).
سالار شهیدان حسین بن علی ( ع ) در دعا ونیایش خود به درگاه الهی چنین می فرماید : الهم انی اسئلك بلكماتك ومعاقد عزك وسكان سماواتك وارضك ….. پروردگارا من به كلمات وسخنان ومراكز عزت وساكنان آسمانها وزمینت سوگند می دهم ……. واین جمله نیز به روشنی می رساند كه آسمانها هم ساكنانی دارد .

منبع : mavaranews.blogfa.com


ماسك جادویی بینی

12,500 تومان

آموزش تصویری بافتنی

5,500 تومان

آموزش رانندگی به زبان فارسی

5,000 تومان

آموزش مشاغل پر درآمد

10,000 تومان

شابلون فرنچ ناخن

5,500 تومان

عینك 3 بعدی

9,500 تومان