به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، رضا هاشمی (پسر مجری شبکه پرس تی وی) و دوست مالکوم شباز (نوشیعه آمریکایی و نوه مالکوم ایکس رهبر مسلمانان جهان) در مراسم یادبود مالکوم شباز در اصفهان که به همت انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی برگزار شد، اظهار کرد: من با شباز در سال گذشته آشنا شدم، وی دوست داشت که در ایران مشغول تحصیل علوم حوزوی شود.

وی افزود: من خودم زمانی که به آمریکا رفتم، نتوانستم در آنجا زندگی کنم و پس از 6 ماه برگشتم و به همین دلیل حال وی را بهتر درک می‌کنم.

دوست مالکوم شباز تصریح کرد: زندگی در آمریکا برای افرادی مانند ما سخت است به ویژه اینکه دشمنان اسلام و مستکبران می‌خواستند از مالکوم به دلیل اینکه پدربزرگش رهبر مسلمانان جهان بود، انتقام بگیرند.

وی با اشاره به زندگی سخت مالکوم و تهمت‌هایی که در راه دین به جان می‌خرید، ادامه داد: به همین دلیل وی مدام در حال جابه‌جایی بود، چرا که امکان کشته شدن وی بسیار بود.

هاشمی تاکید کرد: مالکوم دوست داشت داستان خود را برای تمام دنیا بیان و پدربزرگش را به دنیا معرفی کند و ما سعی داشتیم در این ارتباط به وی کمک کنیم که وی را به جرم مشکوک بودن در زمان برگزاری کنفرانس هالیودیزم دستگیر کردند.

وی اضافه کرد: بسیاری از ایرانی‌ها آرزو دارند که به آمریکا بروند و تصور می‌کنند که آنجا بهشت است، درحالی‌که سختی‌های زندگی در آنجا را تجربه نکرده‌اند، چرا که انسان در این کشور احساس تنهایی می‌کند.

دوست مالکوم شباز اظهار کرد: پس از شهادت مالکوم خیلی‌ها حس کردند که باید حرکتی انجام دهند تا نام مالکوم و پدربزرگ وی زنده بماند، چرا که مالکوم زندگی خیلی‌ها را تغییر داد و بسیاری از افراد به دلیل رفتار وی تغییر کردند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از این افراد شیعه هستند و در تمام دنیا کارهای انقلابی و مذهبی انجام می‌دهند، اضافه کرد: پس از شهادت مالکوم این افراد بیش از پیش احساس می‌کنند که پیامی برای گفتن دارند و امیدوارند بتوانند پیام مالکوم را به تمام دنیا ارائه دهند.

به گزارش فارس، مالکوم شباز که قصد سفر به ایران و تحصیل در حوزه علمیه قم را داشت چند هفته پیش در تاریخ 9 می 2013، توسط سازمان CIA آمریکا در مکزیک به شهادت رسید، اما توسط رسانه‌های غربی خبری در این باره درج نشد تا اینکه شبکه پرس تی وی برنامه‌ای درباره شهادت وی پخش کرد.

از آن پس شبکه‌های غربی دست در دست هم برای دروغ جلوه دادن اخبار شبکه پرس تی وی آغاز به شایعه‌پراکنی در این باره کرده و سعی کردند شهادت شباز را مرگ در اثر درگیری به واسطه شراب‌خواری جلوه دهند، در حالی که پیش از این خبر مرگ وی را بایکوت خبری کرده بودند.

از این لحاظ شهادت مالکوم شباز شباهت زیادی به شهادت ادواردو آنیلی (مولتی میلیاردر ایتالیایی) داشت، چرا که شهادت هر دو بایکوت خبری شد و هر دو در رسانه غربی بسیار مظلوم واقع شدند.

انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی از نزدیک با مالکوم شباز آشنا بوده و با توجه به اینکه وی تمایل بسیاری به ادامه تحصیل در ایران داشت، سال گذشته برای آوردن وی به ایران تلاش می‌کرد که پیش از این رویداد شباز توسط مدعیان آزادی و استکبار جهانی به شهادت رسید.