فرانک ریبری؛ ازدواج با زنی مسلمان
ستاره تیم ملی فوتبال فرانسه روزهای سختی را پشت سر گذاشته است. تصادف وحشتناکی که در 2 سالگی داشته و رد آن هنور هم روی صورت او پیداست باعث شده بود تا او را صورت زخمی بنامند! روزهای سخت جوانی اش در شهر کوچک بولونی در شمال فرانسه (که 70 درصد جمعیتش بیکار بودند) نیز از جمله روزهای سخت این بازیکن در زندگی اش بود، اما همه چیز به شکل معجزه آسایی تغییر کرد.
ابتدا پیشنهاد بازی در تیمی دسته سومی به او فرصت داد تا خود را نشان دهد و بعد از آن یکی یکی پله های ترقی را طی کرد تا به بالاترین سطح فوتبال جهان رسید. اما برای او یک تحول دیگر نیز در پیش بود؛ تحولی که این بار باعث شد راهش را بدرستی ادامه دهد؛ ازدواج با زنی مسلمان. ریبری در مصاحبه ای گفت ازدواج با همسرم واهبه باعث شد دینم را تغییر دهم و مسلمان شوم. همسرم هم خیلی به من کمک کرد و همیشه در کنارم بود و واقعا خوشحال هستم که مسلمانم.دین اسلام در سخت ترین شرایط زندگی ام به من آرامش داد، طوری که درونم را توانستم به خوبی کنترل کنم. من قبل از هر مسابقه نماز می خوانم.
او همچنین به اطلاع تیمش رساند که در ماه رمضان روزه می گیرد و با اجازه از مقامات تیم بایرن مونیخ در سفر کوتاه این تیم به عربستان به همراه حمید التین توانستند اعمال حج را بجای بیاورند، به این صورت که با هماهنگی قبلی و بین 2 نیمه بازی دوستانه با الوحده در جده، از تیم خود جدا شدند و از مسجدی در فاصله 70 کیلومتری شهر مکه، محرم شده و اعمال حج عمره را انجام دادند. او پس از گرویدن به اسلام در سال 2002 نامش را به بلال تغییر داد.
یکی از ویژگی های ریبری این است که قبل از ورود به بازی با حالتی جالب سوره حمد را خوانده و با کشیدن دست ها بر صورت وارد میدان می شود.
بیشتر رسانه های فرانسوی در تحلیل خود در زمینه این بازی ها می نویسند: ریبری بعد از خواندن دعا وارد میدان شده و حمله را آغاز می کند. وی با خواندن دعا قبل از ورود به میدان به رغم زخم زبان ها از بروز اعتقاد خود و نشان دادن شعائر اسلامی در میان مردم نه تنها ترسی ندارد، بلکه به آن افتخار هم می کند. وی در یک مصاحبه در مورد اسلام آوردن و این حرکت خود می گوید: اسلام به من در میدان و بیرون از میدان نیروی فوق العاده ای می دهد