اعجوبه موسیقی راک دهه 60 نامش «کت استیونس» بود، اما حالا سال هاست که کسی او را با این نام نمی شناسد، چرا که نامی که او هنوز به آن افتخار می کند و در دنیای موسیقی هم به آن شناخته می شود «یوسف اسلام» است. اما سیر تحول درونی این خواننده مشهور و گرویدنش به اسلام هم شنیدنی است. او در 18 سالگی اولین آلبوم خود را منتشر کرد و توانست به موفقیتی بی نظیر دست پیدا کند. فروش میلیونی آلبوم هایش نوید ظهور پدیده ای را در موسیقی نوید می داد، اما اوضاع به این منوال نماند و این خواننده ناگهان مبتلا به بیماری کشنده سل شد که دنیای موسیقی و فعالیت هایش را برایش بی معنی کرد.
این تجربه نزدیک به مرگ، باعث انفجار خلاقیت در او شد. وی در حال بهبود، بیش از 40 ترانه نوشت و همین ترانه ها بود که جایگاه او را در تاریخ موسیقی تثبیت کرد. سرنوشت او با شهرت پیوند زده شده بود و یا این گونه به نظر می رسید، اما در سال 1975 و هنگام شنا در دریای مالیبوی کالیفرنیا، یک رویارویی دیگر با مرگ، سرنوشت واقعی او را نشان داد.
یوسف اسلام می گوید: «من تصمیم گرفتم به شنا بروم. هیچ کس هم به من نگفت که الان زمان خوبی برای شنا نیست. من به وسط دریا رفتم و احساس بسیار خوبی داشتم و سپس تصمیم به بازگشت گرفتم. اما ناگهان متوجه شدم که نمی توانم. موج ها به سمت من می آمدند و من اصلا به ساحل نزدیک نمی شدم. ناگهان احساس کردم مثل سنگ شده ام. به نظرم رسید که شاید کار خدا باشد. گفتم: خدایا! اگر مرا نجات دهی، از این پس برای تو کار خواهم کرد. بی هیچ تردیدی این حرف را می زدم و می دانستم قدرتی وجود دارد که به من کمک خواهد کرد. در همان زمان، موج کوچکی از پشت من آمد، موجی کوچک؛ نه خیلی بزرگ. اما این همان لحظه معجزه بود. انرژی خود را به دست آوردم و توانستم شنا کنم. به خشکی رسیده بودم. زنده بودم. اما بعد چه؟» پس از آن معجزه، اسلام سعی کرد دینی را بیابد که مناسب با احوالش باشد. او با بودیسم شروع کرد؛ تائو، ستاره شناسی و حتی طالع بینی! اما زمانی که برادرش یک نسخه از قرآن را به او داد، مردی که به دنبال یافتن پاسخ بود، سرانجام آن را یافت...
این پرسش زمانی پاسخ داده شد که او در نوامبر 1979 با نام «کت استیونس» به استادیوم ومبلی روی سن رفت و با نام «یوسف اسلام» بیرون آمد...
او در همان سال با «فوازی علی»، یک مسلمان معتقد ازدواج کرد و هم اکنون دارای 5 فرزند است. اسلام زندگی خود را به آرامی تا سال 1989 ادامه داد. یوسف اسلام در راه مسلمان شدن در بطن اروپا، کاری دشوار در پیش رو داشته است. او که یک سوپراستار درجه یک موسیقی بوده و فروش بسیاری از آلبوم هایش میلیونی بوده اند، بارها به دلیل گرویدن به اسلام از سوی روزنامه ها و تلویزیون ها و همکارانش، کنایه ها و ناسزاها شنیده است.
  

سریال مردگان متحرک

دفترچه تلفن جالب و زیبا پر از امكانات

پك اختصاصی نود32 اسمارت سکیوریتی 6 - قابل نصب بر روی 1 کامپیوتر

مجموعه راز 1و 2 و 3(secret)

سریال مردگان متحرک

دفترچه تلفن جالب و زیبا پر از امكانات

پك اختصاصی نود32 اسمارت سکیوریتی 6 - قابل نصب بر روی 1 کامپیوتر

مجموعه راز 1و 2 و 3(secret)